Austrálie - den čtrnáctý

Austrálie - den čtrnáctý

V Derby se nám nakonec spalo docela dobře, vedro bylo, ale jelikož alespoň trochu foukalo tak to šlo nějak přespat. Z kempu jsme odejeli něco po osmé - zapomněli jsme, že je neděle a tak všechny obchody jsou zde zavřené, tudíž jsme bez snídaně - ještě že máme alespoň nějaké zásoby. Z Derby jedeme směrem na Fitzroy Crossing a už nejedeme směrem na sever, ale stáčíme to na východ. Jedeme částečně územím Kimberley a prvních asi 100 km nás doprovázejí baobaby - krásné stromy s tlustým kmenem, které rostou zde v Austrálii a pak až na Madagaskaru - některé z nich se nám podařilo i pěkně nafotit.

Těsně před městečkem Fitzroy Crossing je odbočka k Národním parkům Tunnel Creak a Windjana George, pokusili jsme se tam podívat zda cesta bude dobrá, ale byla to hodně hrbolatá prašná silnice s doporučením jen pro auta s pohonem 4 kol, což na nás neplatí a tak se obracíme a jedeme dál. Těsně po poledni přijíždíme do Fitzroy Crossing, doplňujeme benzín a jedeme prozkoumat jen 20 km vzdálený NP Geikie George - cesta zde je normální asfaltka a tak za chvíli vysedáme z auta a jdeme na obhlídku. Ovšem je neskutečné vedro, až večer když jsme se na počítači podívali na počasí tak zjišťujeme, že právě v okolí Fitzroy Crossing panovalo největší vedro v oblasti 40 stupňů. Geikie George je rokle, kterou vyhloubila řeka Fitzroy a kolem ní jsou ostré skály, na jednu jsem kvůli focení vylezl a měl jsem docela co dělat abych se o ostré hrany kamenů nepoškrábal.

Kvůli vedru jsme Geikie George brzy opustili a vydali se na cestu do konečné stanice dnešního putování - do městečka Halls Creek. Měli jsme štěstí, protože jsme projížděli bouřkovými mraky, ale ani kapka na nás nespadla i když byly jak zprava tak i z leva. Do Halls Creek jsme dojeli těsně po západu slunce, jediný karavan park jsme našli docela rychle a už se netěšíme na dnešní noc, protože je zase vedro a vítr žádný - uff.