Austrálie - den čtvrtý

Austrálie - den čtvrtý

Vyspali jsme se dobře, ale zase nám nepřeje počasí, dokonce je po ránu docela zima a prší. Rychle jsme se umyli, udělali rychlou mléčno-vločkovou snídani a vyrazili na cesty. Dnes jsme si kvůli počasí řekli, že dále na jih již nepojedeme, protože počasí je čím dál tím více studenější a každou chvíli prší. Na rychlo jsme změnili itinerář a místo cesty do Albany pojedeme přes Nannup a Bridgetown zpět do Perthu, ale nejdříve ještě se zajedeme podívat do Augusty a na Cape Leeuwin .

Augusta je malé městečko ležící na ústí řeky Blackwood do moře a jedná se o jednu z nejstarších osad západní Austrálie a musím napsat, že je to moc hezké městečko. Ještě než městečko Augustu opustíme tak se jedeme podívat na zdejší Mys Leeuwin, který je asi jen 9 kilometrů za městem a byl pojmenován v roce 1622 holandským mořeplavcem. Cesta k němu vede po klikaté cestě a už z dálky je vidět maják, který je samém konci postaven. Musím uznat, že tento mys je o mnoho hezčí než Naturaliste, který jsme navštívili včera. Leží na skalnatém pobřeží, které je z cesty dobře dostupné a tak se k moři dá krásně dojít pěšky a pozorovat množství ptactva a nebo jen fotit divoké pobřeží. Jen co jsme k majáku dojeli přestalo pršet a dokonce se na nás usmálo sluníčko a tak snad poprvé co jsme měli štěstí na počasí. Ale plány vrátit se o den dříve jsme neměnili, takže asi po hodince strávené na Mysu Leeuwin vyrážíme do oblasti zvané Tall Timber Country.

Tall Timber Country je území které se rozprostírá od Margaret River až po Rainbow Coast a je skoro kompletně zalesněno stromy prastarých blahovičníků. Do oblasti jsme vjeli právě u Margaret River a podél řeky Blackwood jsme dojeli do městečka Nannup, které je plné dřevěných chalup v anglickém či spíše americkém duchu, jinak nic zajímavé zde nenajdete. Dalším městem ke kterému jsme dojeli skrz lesy blahovičníků byl Bridgetown, který byl na vrcholu slávy při těžbě dřeva, dnes se jedná o příjemně vyhlížející městečko uprostřed lesů a vinic. Z Bridgetownu už jedeme směr Bunbury a pak rovnou do Perthu, jedeme docela svižně a tak ještě před úplným zatměním jsme dorazili na břeh řeky Swan a fotíme si výškové budovy Perhu společně s barvičkami zapadajícího slunce. Tak a teď nám již jen zbývá projet Perthem a ubytovat se někde na výpadovce směrem na Cervantes, kam máme zamíříno zítra.