Austrálie - den desatý

Austrálie - den desatý

Foukalo celou noc a tak se dobře spalo až na to že k ránu vítr převrátil velký odpadkový koš plný plechovek od limonád a piva a za pěkného rámusu poletovaly po celém kempu. A tak jsme pomalu vstali a vyrazili kolem 8:00 přes Exmounth dále na sever. Pro dnešek jsme zvolili změnu našeho itineráře, který jsme si nechali zkontrolovat CK GO Australia a ti nám doporučili, abychom navštívili Národní park Karijini, který leží ve vnitrozemí.

A tak nás dnes čeká první z dlouhých přejezdů - musíme do večera zvládnout 700 km zcela nudné jízdy po Australském zapadákově - neoficiálně se totiž místní oblasti říká Australian Outback což právě znamená něco jako u nás zapadákov. A je pravda, že za 700 km jsme míjeli pouze jedno místo, kde se dalo natankovat a případně něco nakoupit. Namířeno máme do města Tom Price, které je velice mladým městem - vzniklo až v roce 1967 a to díky tomu, že se zde našlo velké naleziště železné rudy. Místní firmy z okolních hor postupně dělají velké jámy a dokonce zde byla kvůli tomu vybudována železnice, která vozí rudu do přístavu Port Hedland a pak velkými loděmi se dopravují ke zpracování do Japonska.

Když jsme do města přijeli tak jsme ho přejmenovali na město montérek, skoro všichni chlapi zde chodili jen v montérkách, vlastně v tomto městečku, které není zrovna moc velké je hlavním centrem perfektně zásobovaný supermarket - je až s podivem jak v této „divočině" můžou mít takový obchod. Také jsme hned využili jeho služeb, nakoupili si jídlo a jeli hledat místní karavan park, byl trochu za městem a docela jsem se děsil dnešní noci a to proto, že na obloze nebyl ani mráček a teploty přes den šplhaly kolem 40 stupňům a ani večer to nevypadalo, že to klesne pod 25. Kolem 21:00 naštěstí začal alespoň trochu foukat čerstvý vítr a tak jsme jakštakš usnuli.