Austrálie - den devátý

Austrálie - den devátý

Karavan Park byl docela prázdný a tak se spalo v klidu, ráno něco po 8:00 jsme vyrazili nejdříve do města do obchodního centra, abychom si koupili snídani - mají tady výborné mléko a když si koupíte i místní buchty tak snídani máte za pár dolarů. No a pak už jsme vyrazili na další cestu, která bude opět dosti nudná, protože mimo měst je jen buš - ta Australská je úplně rovná, roste tam jen nízká tráva a občas nějaký keř, cesty jsou zcela rovné a tak jedete a jedete a čekáte na další město které je obvykle nějakých 150 až 200 kilometrů vzdálené. Jediné co je tady hodně deprimující je velké množství přejetých klokanů - je jich tady podél cest opravdu hodně a tak cesta je vždy hodně smutná, kolikrát jich je na jednou místě několik, protože žijí ve skupinách.

První dnešní zastávkou byl Coral Bay - nádherný záliv, který je oblíbenou destinací turistů s obytnými auty. Je zde opravdu hezky, nádherná čistá pláž a ještě nádhernější barvy moře od světle modré až po tu nejtmavší a v dálce je vidět jak se vlny rozbíjí o Ningaloo reef - což je dlouhý pás útesu, který je od pevniny vzdálený asi jen kilometr a je skvělým místem k pozorování podmořského života korálů a také zde můžete spatřit manty, žraloky, velryby a želvy. My se nepotápíme, ale na chvilku jsme se v té nádherně čisté vodě vykoupali a jeli dál do Exmouthu. Tam jsme přijeli docela brzo a tak jsme se nechtěli hned ubytovat a pokračovali jsme dál po silnici.

Oblast kolem města Exmouth je také poloostrov a tak zde silnice končí, ale ne hned za městem, ale asi v 80 km vzdáleném NP Cape Range, je to přímořský Národní park a tak jsme se tam ještě vydali na menší obhlídku. A docela se nám tam líbilo, poprvé jsme v Austrálii mohli sledovat volně žijící klokany, bylo jich tady opravdu hodně, pásli se kolikrát hned u silnice a tak stačilo zastavit a fotit, ale byli ostražití, pokud jsme se přiblížili víc tak vzali do klokaních a byli fuč. A už asi víme proč jich je tolik u cest přejetých - když jsme do parku jeli odpoledne tak jsme žádného klokana neviděli a až jsme se vraceli nazpátek po stejné cestě už po západu sluníčka tak jich najednou bylo hodně kolem silnic a klidně se pásli a jak viděli auto kolikrát místo toho aby skákali do buše tak zrovna skočili přes cestu těsně přes autem a to je asi ta příčina přejetých klokanů - večer se houfně stahují k silnici a pak skáčou na blbou stranu. Den jsme zakončili v Karavan parku pod místním majákem, je nás tady málo, ale je to u moře a tak zde příjemně fouká vítr a snad se bude i dobře spát.