Austrálie - den dvanáctý

Austrálie - den dvanáctý

Port Hedland je opravdu hodně ošklivá díra - průmyslové město, které má na každém rohu nějakou továrnu, po odjezdu z karavan parku jsme jeli ještě do města, abychom natankovali a koupili si snídani. Hned zkraje města byl supermarket a pak jsme zaparkovali a šli nakoupit, opět to byl obchod plný zboží, ale co nás zarazilo - tentokrát byli hlavními nakupujícími místní aboridžinci (původní obyvatelé Austrálie - soudí se, že přišli do Austrálie ještě v době, kdy ještě byla spojená s Malajsii a Novou Guineou pevninským mostem a to bylo před více jak 50 000 lety). Jsou hodně tmaví a mají výrazné rysy (široký nos, kudrnaté vlasy, velké zuby a dlouhá hlava). Vesměs to byli celé rodinky s mnoha dětmi (zcela neposlušnými) a tak trochu nám připomínali naše české nepřízpůsobivé.

Z města jsme tedy rychle odjeli a před námi byla podle průvodce nejnudnější cesta v celé Austrálii, 600 km z Port Hedlandu do Brooms. Po cestě jsou jen dvě místa kde se dá natankovat a jinak žádné obydlí, žádná civilizace, jen samá poušť porostlá nízkými keři a sem tam nějakým stromem a to většinou tam kde občas teče potok - ty byly ale všechny vyschlé. Nudných 600 kilometrů jsme zvládli docela v pohodě a kolem 17:30 jsme dorazili do města Brooms, které je pravým opakem Port Hedlandu.

Tady to žije turistickým ruchem - je zde mnoho příležitostí co zde dělat, ovšem pokud si to objednáte přes místní cestovní agenturu tak se možná budete divit kolik to bude stát. A tak ty nejzajímavější atrakce Brooms si navštívíme po vlastní ose. Ubytovali jsme se na Cable Beach což je místní vyhlášená pláž, kde to žije hlavně večer při západu slunce a můžete si také pronajmout velblouda, který Vás za mírný obulus po pláži povozí.

Sluníčko zapadlo a tak jdeme do kempu si udělat jídlo a pak spát - zítra dopoledne máme naplánovanou prohlídku Brooms a pak jedeme do 200 kilometrů vzdáleného Derby. Ale asi se moc nevyspíme, protože je tady až neskutečné vedro.