Austrálie - den jedenáctý

Austrálie - den jedenáctý

Tak tady se moc dobře nespalo, bylo zde velké vedro a navíc Karavan park byl plný papoušků a tak ráno se svítáním začali ty jejich skřeky a nejvíc z nich je slyšet Korela. Zajeli jsme si ještě jednou do skvělého místního supermarketu a po snídani se vydali na cestu do Národního parku Karijini. Od města Tom Price je to asi 50 km k hlavní bráně. Tady v Australii se vstupné do NP platí v samoobslužných vstupech, kde si vezmete obálku, která je opatřena kolonkami, které vyplníte a vhodíte spolu s penězi do železné kasy, většinou je to 11 dolarů na celý den.

Cesta do útrob NP byla opět šotolinová a tak se muselo jet opět opatrně a přiměřeně rychle, Národní park je protkán mnoha soutěskami, které je postupně možné navštěvovat a pokud chcete projet všechny tak ujedete přes 200 km a jeden den je docela málo. My jsme zvolili projet severní část parku, která je podle průvodců zajímavější, jako první jsme dojeli na vyhlídku Oxer Lookout - ta je zajímavá tím, že zde můžete pozorovat více soutěsek najednou. No a pak vedla šotolina k dalším soutěskám, která nesou tyto jména Joffre George, Knox George a Kalamina George.

Bylo to pěkné pokoukání, ale jelikož dnes bylo opět ažuro a teplota byla kolem 40 stupňů, nikde jsme se dlouho nezdržovali a jeli dál. Poslední naší zastávkou byla část Dales George s Fern Pool a Fortescue Falls. Je to asi nejvíce navštěvovaná část parku a jak jsme na vlastní kůži poznali není se čemu divit. Krásně čistá voda, pěkné kaskádovité vodopády a kolem jen hory - prostě idylka jako z nějakého western filmu. A i nás to zlákalo a tak jsme se nakonec pod tlakem sluníčka šli vykoupat. Voda byla příjemně osvěžující a tak jsme tady asi hodinku pobyli. Myslím, že to bylo příjemné zakončení návštěvy Národního parku Karijini, který opravdu stál za změnu itineráře a byli jsme rádi, že jsme sem cestu podnikli.

Z parku jsme pak docela rychle vyjeli na hlavní cestu a pak už jsme do nasměrovali na Great Northern Highway a po ní musíme dojet do ošklivého průmyslového města Port Hedland, kde budeme muset přespat, protože dál dnes už nedojedeme a v noci kvůli zvířatům nechceme jezdit. Jediný karavan park ve městě je trošku dražší než ty které jsme již projeli, navíc je hned u silnice a u kolejí vlaků. No nedá se nic dělat - zítra už budeme v Broome u moře a tam to bude zase o mnohem příjemnější.