Austrálie - den patnáctý

Austrálie - den patnáctý

Je pomalu znát, že přejíždíme ze suchého západu na vlhký sever, čím dál tím více je zde různé havěti v podobě létajícího hmyzu a tak musíme být obezřetní hlavně večer při přípravě auta na spaní, abychom moc nesvítili a auto neměli plné komárů a kdoví čeho ještě. Spánek nestál za nic, bylo hodně vedro, ale nějak jsme to přečkali. Něco po osmé jsme vyrazili dál, dnes nás čeká opět dlouhý přejezd přes východní část vysočiny Kimberley, takže cesta by měla být o něco zajímavější, než doposud kdy jsme jeli rovně 20 km pak mírná zatáčka a opět 20 km rovně. Dnes máme v plánu dojet až do Katherine což je více jak 800 km a tak si nejsem jistý, zda se nám to podaří.

Kousek za Halls Creekem jsme projížděli kolem NP Bungle Bungles, který je další australskou přírodní rezervací Unesco, ale jelikož tam mohou pouze auta 4WD tak jedeme dál. Krajina je zde čím dál tím zelenější a více kopcovitá. Relativně brzo přijíždíme na města Kununurra, které je největším městem oblasti - opět je to město hodně mladé a tak se nedají zde hledat nějaké pamětihodnosti, bylo postaveno jako základna při výstavbě přehradní nádrže Argyle Dam, které je jedním z největších uměle vybudovaných jezer na světě a jen pro zajímavost k naplnění jezera vodou stačilo jen jedno období dešťů - tak zde vydatně prší.

Z Kununurry již jedeme na východ a po pár kilometrech překračujeme hranici Západní Austrálie a vjíždíme do Severního Teritoria, už podle silnice je vidět, že každý australský stát má svou vlastní samosprávu, protože z velice pěkných silnic jsou najednou silnice s občasnými dírami a jinou celkovou údržbou. Také si musíme pře řídit čas na hodinkách - tady je o 1 a půl hodinu více. Jak stále jedeme více na sever a východ zároveň je zde čím dál tím větší vlhko a je to vidět i na krajině kolem - projíždíme kolem NP Gregory což jsou v podstatě samé močály, kde žije velké množství ptactva - některé pěkné kousky vidíme z auta jen při průjezdu krajinou. Je to zde tak zajímavé oproti západní části Austrálie, že jedeme pomalu a tak při dojezdu do městečka Timber Creek měníme plány a místo dalších 280 km do Katherine, zde zůstáváme v místním Karavan parku. Je zde hrozně moc různé létající havěti a tak s opatrností rozesteleme auto, ale ještě před tím se vykoupeme v místním bazénu, který je součástí karavan parku (jelikož jsme zde dnes jediní hosté tak ho máme celý jen pro sebe) a jdeme spát.