Austrálie - den pátý

Austrálie - den pátý

 

Tak to byl pěkný budíček, hned po svítání tak něco po 5:00 to venku řvalo jak na lesy – a to se hádal papoušek Kakadu s vránou, oba na sebe křičeli pak dobrou půlhodinu a pak se ještě honili kolem dokola a o to víc řvali, zvláště papoušek má pronikavý řev, který vzbudí snad každého. Takže všichni v celém kempu byli od časného rána na nohou.

Dnes máme v plánu vyrazit na sever kontinentu a tím jet do stále teplejších míst, ještě před tím jsme zajeli do místního supermarketu doplnit zásoby jídla. Jen tak na okraj, Austrálie je docela drahou zemí, vše je zde o mnoho dražší než u nás – např. balení chleba stojí od 60,- Kč výš, velká lahev coly nad 60,- a tak je to se vším, ale zato tady mají skvělý výběr, docela se k jídlu vyplatí nakupovat připravená jídla na grilování, to je tady velice oblíbené a dokonce plynové grily najdete i na odpočívadlech při cestách a to ten plyn platit nemusíte. Oproti tomu je tady levnější benzín za litr naturalu zaplatíte dle dnešního ne zrovna výhodného kurzu 25,- Kč

Tak nákupy jsme zvládli docela rychle a vyrážíme do města Cervantes, které samo o sobě není nijak zvláštní, ale v jeho blízkosti je Národní park Nambung, který je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Austrálii. Je totiž zajímavý tím, že zde jakoby ze země vyrůstají kamenné stalagmity tzv. Pinnacles – a je jich tady opravdu hodně snad více jak 1000 a některé jsou vysoké až 4 metry. Vznikly v dávných dobách podpovrchovou erozí a postupně je vítr zbavil písku, který je obklopoval a tím se dostaly napovrch. Asi nejhezčí jsou večer, kdy je zde málo turistů, ale za to zase více fotografů, kteří čekají na poslední večerní světlo a pokud se povede západ slunce, které zapadá nad nedalekým Indickým oceánem je o hezký záběr postaráno.

U Pinnacles jsme vydrželi až skoro do úplné tmy, stejně tak i další dva fotografové a pak se vydali zpět do Cervantes, kde jsem se již odpoledne ubytovali a tak přesně víme kde dnes v noci přespíme – karavan park je zde situován kousek od moře a tak slyšíme vlny – to se asi bude dobře spát.