Austrálie - den sedmnáctý

Austrálie - den sedmnáctý

Ráno jsme byli vzbuzeni řevem papoušků, kteří dostávali dávku své krmě. Bylo něco po osmé místního času a nám se chtělo ještě spát, protože jsme celou noc bojovali v autě s komáry, kterých jsme pobili požehnaně. Nakonec jsme vyrazili k obhlídce NP relativně brzo, už kolem deváté jsme byli u první místní zajímavosti - u Magnetic Termite Mounds - plné pole vysokých termitišť, která z dálky vypadala jako hrobky na hřbitově. Další zastávkou byla skalnatá jezera Buley Rock Holes - skvělá příležitost jak se v parném dopoledni osvěžit. V NP Letchfield je totiž v některých jezírcích a vodopádech koupání povoleno a toto bylo jedním z nich - byla to paráda. Po příjemné koupeli jedeme dál a to k Florence Falls, opět je zde povoleno koupání a jelikož jsou vodopády opravdu pěkné, tak je tu i hodně návštěvníků - tedy hodně myslím tím, že asi 6, jak jsme zjistili, tak zde je právě mimo sezónu, označují to tady jako Wet season (mokrá sezóna). Opět neodoláme a jdeme se vykoupat, voda je tu krásně čistá a akorát studená, ani se nám z vody nechce, ale musíme pokračovat dál - zastavujeme tedy ještě ve Wangi Falls - to je asi to nejhezčí co tento park může nabídnout, dva vysoké vodopády vedle sebe - opravdu je to zde hezké, ale už bez koupání, protože zde je domácím pánem krokodýl. Pokračuje parkem dál a občas zastavíme na dalších zastávkách, ale už nic nepřekoná vodopády na začátku parku.

Něco po třetí hodině se již vydáváme na cestu z parku a chceme ještě dojet do Darwinu, podívat se na zajímavosti a najít karavan park na přespání. Je to asi akorát načasované, protože v dálce je už pěkně černo - brzy bude pršet. A taky že jo - jen co vyjedeme z parku na hlavní silnici do Darwinu, tak začíná pěkně lejt, po cestě se zastavujeme v nákupním centru, doplníme zásoby jídla a jedeme do Darwinu.

Darwin nás nakonec docela zklamal, nic tam zajímavého není, centrum města jsou tři rovnoběžné ulice, kde najdete ochody, restaurace, banky a různé bary. I když jsme tudy projížděli kolem šesté tak bylo centrum  liduprázdné, jen občas někdo seděl v restauraci - obchody taky zavřené, většina jich zde zavírá už v 5 a ti lepší tak mají otevřeno do šesti. Po letmé prohlídce Darwinu jedeme shánět nějaký karavan park, abychom se mohli vyspat na zítřejší prohlídku Národního parku Kakadu.