Austrálie - den šestnáctý

Austrálie - den šestnáctý

Spalo se docela dobře, ale vedro bylo zase pořádné a tak jsme se vzbudili už něco po šesté ranní. Ještě večer jsme zjistili, že kousek za kempem je řeka obrostlá docela těžce prostupnou džunglí a kromě krokodýla, který tam prý žije, stromy okolo obývají Kaloni Indičtí, zde v Austrálii jim říkají létající Lišky a je pravda že když je člověk vidí tak vypadají jako malá liška s netopýřími křídly. Šli jsme se tedy hned po ránu na ně podívat - ještě než je bylo vidět, tak je už z dálky bylo slyšet - vydávají neuvěřitelné skřeky, na stromech kolem řeky jich bylo opravdu hodně. Pak jsme si zašli na místní benzinku, která byla zároveň obchodem, koupit snídani a vyrazili jsme dál.

Do Katherine jsme to měli kolem 270 kilometrů a jelikož je zde zelená kopcovitá krajina, tak nám to docela uběhlo. Po cestě jsme viděli několik klokanů, ale zde na severu jsou jiní, jsou o mnoho menší než ty co jsme viděli na západě - nevím čím to je, ale tito tady vypadají jako by to byli samé klokaní děti.

Katherine je velkou křižovatkou dvou vlastně tří směrů, od východu co jsme přijeli my, pak na sever do hlavního města oblasti Darwinu a na jih do Rudého středu - tak zde říkají oblasti kolem města Alice Springs a posvátné hory Uluru. My to stočili na sever a naší další zastávkou bude Národní park Litchfield. I když to na mapě vypadá jako kousek, tak je to ještě více jak 200 kilometrů - ono zde v Austrálii se musíte připravit na to, že vzdálenosti mezi osídlenými oblastmi jsou opravdu veliké a cesta autem vyčerpávající.

Pro místo našeho přenocování jsme vybrali městečko Batchelor, který je vstupní bránou do Národního parku a tak druhý den to budeme mít kousek. Docela rychle jsme si vybrali karavan park, který vypadal velice slušně - bydleli jsme tam skoro sami a ještě byl zvláštní tím, že se tam 2x denně slétávali papoušci z celého okolí na krmení. Naše auto jsme zaparkovali kousek od stromu, kam dostávali jídlo a tak jsme mohli docela z blízka sledovat, jak si dávají do nosu. V dálce jsou vidět blesky, ale nejsem si jistý, zda bouřka přijde až k nám, docela bych byl rád, alespoň by to tu trochu ochladilo.