Austrálie - den šestý

Austrálie - den šestý

Tak spalo se dobře, byl příjemný chládek a něco kolem 10:00 jsme vyrazili na cestu. Máme namířeno do města Kalbarri, které je vzdálené necelých 400 km a po cestě máme v plánu ještě několik zastávek. Tou první je Greenough, což je malé městečko s velkou koloniální historií a tak zde najdete dokonale zrekonstruovanou farmářskou vesničku, projdete se starou školou, strážnicí, koloniálem a jsou tady také dva kostely - anglikánský a klasický křesťanský. Za krátkou zastávku to opravdu stojí. Z Greenoughu jsme pokračovali dál na sever a ještě na konci městečka jsme narazili na množství podivně ohnutých stromů, podobné jsme již viděli na Novém Zélandě a zde nám bylo vysvětleno, že od moře fouká po většinu roku silný vítr, který je nasáklý mořskou solí a tím se zde všechny stromy ohýbají. A je pravda, že vítr foukal opravdu pořádný a kolikrát to s autem na silnici pěkně zacloumalo.
Dále na sever jsme navštívili docela moderní město Geraldon, které jsme celé projeli po pobřežní a opravdu je zde vše nové a moderní, ale nic zajímavého kromě nákupu se zde asi nedá dělat. Takže ani zde se moc nezdržujeme a pádíme dále na sever abychom včas stihli západ slunce u Kalbarri. Ještě tak 40 km před Kalbarri stojí za to odbočit do samostatného knížectví Hutt River - je to taková Australská zvláštnost - v roce 1970 se rozhodl farmář Leonard Casley vyjmout svou půdu od Austrálie (byl znechucen tehdejší vládou) a nakonec se mu to povedlo a jeho území dostalo svrchovanost podléhající mezinárodním zákonům.
Ještě než jsme dorazili do Kalbarri jsme si udělali krátkou odbočku k městu Port Gregory, které leží na březích podivného růžového jezera - vypadá to opravdu zvláštně když se díváte na vodu, která je místo modré úplně růžová, dočetli jsme se, že je dáno větším množstvím betakarotenu, který se zde vyskytuje. No a jelikož sluníčko bude pomalu zapadat, tak spěcháme abychom stačili vyfotit západ nad mohutnými útesy, které jsou hned u Kalbarri, daří se nám to tak na 50%, kdybychom přijeli o trochu dříve tak by jsme stihli vyfotit krásně rudou celou oblohu. Po focení jedeme do centra Kalbarri, kde velice rychle nacházíme karavan park a jdeme spát, zítra nás čeká náročný program.