Na skok v Benátkách

Na skok v Benátkách
21.02.2014 Zajímavá nabídka nízko nákladových aerolinek AIR ONE nás zavedla do Benátek a to zrovna v termínu Festivalu masek. Ovšem Benátky jsou krásné i bez masek, že?

Benátský Festival masek

Benátský Festival masek
21.02.2014 Festival masek a Benátky patří nerozlučně k sobě. Při procházení Benátkami je skoro každý druhý obchod zaměřený právě na prodej masek. I když festival začíná oficiálně až zítra, tak už dnes několik zajímavých masek jsme potkali.

pohled na kostel san giorgio maggiore

pohled na kostel san giorgio maggiore
21.02.2014 Přímo naproti náměstí Sv Marka přes vodu stojí na stejnojmenném ostrově kostel San Giorgio Maggiore. Tato stavba je jednou z nejčastěji fotografovaných staveb v Benátkách.

Ozdobené gondoly

Ozdobené gondoly
22.02.2014 Symbolem Benátek jsou gondoly - v dnešní době jsou hlavně turistickou atrakcí, na každém kanále se nabízejí jejich služby. Překvapilo mně, že jsou všechny černé - vypadají jako pohřební, ale mají pěkné zlacené ozdoby - takto vypadá příď jedné z nich.

Masky jsou tady bussines

Masky jsou tady bussines
22.02.2014 V termínu kolem Svátku masek je v Benátkách přemaskováno. Turisté si kupují masky, chodí v nich a fotí se (hlavně na náměstí sv. Marka). Svátkem masek benátčané oslavují příchod jara. I když zrovna dnes pršelo a byla zima jako v morně.

Nejlepší maskou se stává....

Nejlepší maskou se stává....
22.02.2014 Na Festival masek se mnozí hodně dlouho připravují. V rámci festivalu je vyhlášena soutěž o nejlepší masku a tyto masky se pak procházejí po náměstí sv. Marka a všichni je fotí. Dnes měla ovšem největší úspěch tato maska - jednoznačně nejvíce fotografů fotila toho psího manekýna.

Jak za starých časů

Jak za starých časů
22.02.2014 Na zahájení festivalu se konal průvod Benátčanů. Jak za starých časů kdy Benátsko bylo jedním z hlavních světových obchodních přístavů a kdy zda obchod kvetl a byl strůjcem toho jak to tady do dnes krásně vypadá.

slunná neděle byla plná masek

slunná neděle byla plná masek
23.02.2014 V sobotu bylo ošklivě, lilo a zima byla hodně vlezlá, ale neděle byla pravý opak a tak masek se vyrojilo neskutečné množství. Byly opravdu všude a tak stačilo jen fotit.

Tady můžou jen gondoly

Tady můžou jen gondoly
23.02.2014 V každé části světa při svých cestách velice rád fotím specifické dopravní značky. Podle mne tuto značku kdyby jste ukázali komukoliv tak s gondolou by si určitě hned spojil Benátky.

Most Rialto a parkoviště gondol

Most Rialto a parkoviště gondol
23.02.2014 Když procházíte Benátkami musíte přecházet přes mnoho různých můstků a mostů. Nejznámějším z nich je most Rialto, který byl postaven na Kanálu Grande již ve 14 století je zastřešen a najdete na něm i různé obchůdky. Pěkný pohled je na něj přímo z lodě s množstvím zaparkovaných gondol v jeho okolí.

masky alá maškarní bál

masky alá maškarní bál
23.02.2014 Kromě tradičních velice zdobných masek se to v Benátkách hemžilo i maskami legračními, někdy i recesistickými. Takže jsme mohli na náměstí Sv. Marka potkat všechno možné - tyto asi dvě marťanky seděli na dřevěném mole a rádi se nechali vyfotit.

Klasika byla ale nejhezčí

Klasika byla ale nejhezčí
23.02.2014 Na festival masek se do Benátek jezdí hlavně kvůli krásným zdobným maskám a bohatým kostýmům. Ty nejlepší masky jsou pak velice žádaným artiklem a mnoho fotografů je chce fotit. Výhodou je, že jsou na focení zvyklé a všem ochotně pózují. Tuto jsem fotil přímo na náměstí Sv. Marka a nebylo jednoduché se k ní přes zástupy fotografů jen tak dostat.

zapadlá benátská zákoutí

zapadlá benátská zákoutí
23.02.2014 Večerní Benátky mají taky něco do sebe, procházíte se úzkými uličkami, všude kolem samá voda a kolikrát narazíte na místa, které vypadají hodně opuštěně, ale jsou skvělá k focení.

Náměstí Svatého Marka

Náměstí Svatého Marka
24.02.2014 Poslední dopoledne v Benátkách jsme využili pouze pro jízdu lodí z ostrova Lido kde jsme bydleli skrz ostrov Benátky po Grand Canal až na náměstí Roma odkud jsme jeli na letiště. Z lodi byl pěkný pohled na náměstí Svatého Marka s Dóžecím palácem.