A opět na cestách - letiště Heathrow

A opět na cestách - letiště Heathrow
15.04.2014 Další cestování je před námi, místo na východ, kam jezdíme pravidelně, jsme tentokrát namířili na západ. Letíme do New Yorku a jeden z přestupů byl v Londýně na letišti Heathrow. Na fotce je v popředí s A 380 a v pozadí známá letištní věž.

New York první zkušenost z metra

New York první zkušenost z metra
15.04.2014 Po celodenním cestování dorážíme úspěšně na letiště v New Jersey. Než jsme se dostali z letiště trvalo to 4 hodiny (leje tady jako z konve), pak autobusem do NY další více jak hodina, pak hledání správného vstupu do metra, no a pak jsme viděli staré ušmudlané metro plné různých individuí - panečku to bylo přivítání. Snad zítra bude líp.

Downtown Manhatan

Downtown Manhatan
16.04.2014 Celý New York je hodně veliké město a tak jsme si ho rozkouskovali a budeme ho pomalu prozkoumávat. První den jsme si dali na prohlídku spodní části Manhatanu. Je to část převážně nových mrakodrapů.

Pohled na Brooklyn

Pohled na Brooklyn
16.04.2014 Zajímavý pohled při zapadajícím slunci byl na Brooklyn, který leží přímo přes vodu od Manhatanu. Fotka vznikla kousek od heliportu odkud po celý den létají vyhlídkové lety - a že na ně byla fronta - startoval jeden vrtulník za druhým.

Brooklyn bridge

Brooklyn bridge
16.04.2014 Brooklynský most je jednou z hlavních ikon v New Yorku. Má zajímavou historii - byl otevřen v roce 1883 a byl prvním vysutým mostem na světě.

Večerní pohled na Manhattan

Večerní pohled na Manhattan
16.04.2014 Z Brooklynu je večer krásný výhled na vysoké mrakodrapy celého dolního Manhattanu. Kolem celého pobřeží vedou stezky pro pěší a cyklisty a tak není probmém zde vyndat stativ a v klidu si fotit.

A ještě jednou přes Brooklyn bridge

A ještě jednou přes Brooklyn bridge
16.04.2014 A ještě jeden pohled na dolní Manhattan tentokrát přes Brooklyn bridge. Jak jsem již psal je to tady jednoduché fotit, všude kolem vody jsou stezky a tak mezi minulou fotkou a touto fotkou je tak 5 minut chůze.

Za společnou fotku chci dolar

Za společnou fotku chci dolar
17.04.2014 Dnešní den jsme zahájili na slavném Time square. Bylo tady a asi každý den je plno lidí, hlavně turistů a to hned využívají někteří místní, kteří se převlékají za různé postavičky a jak se chce někdo s nimi vyfotit hned požadují 1 dolar.

Hlavní vlakové nádraží

Hlavní vlakové nádraží
17.04.2014 Tak takto vypadá hlavní hala vlakového nádraží New York. Byli jsme se zde podívat, protože stará budova byla postavená jako pěst na oko mezi mnoha moderními mrakodrapy. V této podobě zde stojí od roku 1913.

Vchod do Rockefeller centra

Vchod do Rockefeller centra
17.04.2014 Tato socha je hlavním motivem Rockefellerova centra, stojí před vchodem rozsáhlého komplexu budov, které jsou navrženy ve stylu art-deco. V celém komplexu pracuje až 220.000 lidí a tak poránu a v odpoledních hodinách je zde pěkně živo.

Central park

Central park
17.04.2014 Zeleným srdcem New Yorku je jednoznačně Central park. Je umístěn v horní části Manhattanu a je zde opravdu hodně co k vidění, navíc je doopravdy hodně veliky a tak jeden den na prohlídku parku nestačí. Z několika míst je pěkný výhled na mrakodrapy.

Ochočené veverky

Ochočené veverky
17.04.2014 Hlavním obyvatelem Central parku jsou veverky, je jich tady hodně a jsou na lidi zvyklé. A tak nepřekvapuje, že si vezmou jídlo až z ruky a nechají se při tom v pohodě fotit.

Kolem central parku je to židovské

Kolem central parku je to židovské
17.04.2014 New York je multikulturní město, na každém rohu potkáte lidi z různých koutů planety. A tak nikoho z místních nepřekvapí skupina ortodoxních židů. Ale mě naopak zaujala velmi, pánské pokrývky hlavy byly opravdu fotogenické.

Vzpomínka na Johna Lennona

Vzpomínka na Johna Lennona
17.04.2014 Jedna z částí Central parku nese jméno Strawberry Fields, je to docela klidná část parku a hlavní zajímavostí je tady mramorová deska IMAGINE, která je zde na památku Johna Lennona, který odsud kousek bydlel.

Ulice plná divadel a muzikálů

Ulice plná divadel a muzikálů
18.04.2014 Broadway, ulice kde to večer moc nespí, skoro na každém rohu je zde nějaké divadlo v kterém hrají nějaký ten muzikálový hit. Na fotce je jedno z těchto divadel, kde právě dávali muzikál Rocky.

Večer zakončený na Time Square

Večer zakončený na Time Square
18.04.2014 Kousek od Broadway je Time Square, kde to večer vypadá jako někde na přehlídce reklam. Z každého baráku svítí množství reklam a tak i když je tma, tak si připadáte jako ve dne. Navíc sem chodí úplné davy lidí a tak zde fotit s pomocí stativu je skoro nemožné.

Obchody na 5th avenue

Obchody na 5th avenue
19.04.2014 Ulice s názvem 5th avenue je na Manhattanu synonymem luxusního nakupování. Je zde mnoho obchodů s luxusními značkami, ale najdou se zde i úspěšné značky komerční módy. Svůj obchod tady má např. i obuvnická značka Converse.

Nejhezčí mrakodrap světa ?

Nejhezčí mrakodrap světa ?
19.04.2014 Na rohu 5th avenue a Broadway street je postavena tato velice zajímavá budova Flatron. Píše se o ní, že je nejhezčí výškovou budovou Světa a něco na tom bude. Pokud se fotí takto z boku vypadá, že je neuvěřitelně úzká.

Amík v naleštěném bouráku

Amík v naleštěném bouráku
19.04.2014 Při procházení ulicemi NY je možné narazit na mnoho zajímavého, ovšem málo kdy je čas to vyfotit. Tohoto amíka v naleštěném bouráku a hudbou na plné pecky jsme potkali na jedné z křižovatek Manhattanu - Little Italy.

Opět večerní Manhattan

Opět večerní Manhattan
19.04.2014 Nedalo mi to a šel jsem si ještě večer zafotit pod Broklynský most kde je vyhlídka na celý Manhattan. O místo z kterého je tato fotka byl tak velký zájem, že se někteří fotografové navzájem vyháněli, aby jim nevadili v záběru.

Bronx - tam se ani ve dne nechodí

Bronx - tam se ani ve dne nechodí
20.04.2014 Jeli jsme se podívat do Bronxu, severní části NY, kde ještě do nedávna se ani ve dne bělochům nedoporučovalo chodit. Doby se mění a tak Bronx je úplně normální klidná část NY. Jen tento děda s pejskama nás hodně zaujal

Grafiti v Harlemu

Grafiti v Harlemu
20.04.2014 Z Bronxu jsme se přesunuli do další černošské čtvrti do Harlemu. Tady to už bylo o pozvání divočejší, policie hlídkovala na každém rohu a bylo tady dost divných típků. Některé baráky byly opatřeny moc hezkými gragiti.

Pouliční umění v metru

Pouliční umění v metru
20.04.2014 New York má hodně rozsáhlou síť podzemní dráhy (Subway) a některé stanice jsou využívány různými neuznalými umělci, aby zde předvedli svou tvorbu. Tato kapela hrála výborně a měla i dost diváků - u nás by z nich byli hvězdy.

Pohled na Central park

Pohled na Central park
21.04.2014 Na Velikonoční pondělí jsme naplánovali se jít podívat na New York z výšky. Vyjeli jsme tedy na vyhlídkovou plošinu v 70 patře mrakodrapu Rockefelerova centra. A mohli jsme tak vidět z výšky Uptown Manhattanu včetně celého Central parku.

Oblíbená fotka z New Yorku

Oblíbená fotka z New Yorku
21.04.2014 Na vyhlídkový plošině je možnost se za 50 centů podívat do dalekohledu, který je svým tvarem tak příznačný právě pro New York. V dálce je vidět Empire State Building.

New York z výšky

New York z výšky
21.04.2014 New York má dvě vyhlídkové plošiny a podle recenzí tato, která se jmenuje Top of the Rock, je mnohem zajímavější než ta na Empire State Building. Některé fotky vypadají z výšky opravdu super.

Počkali jsme si až do večera

Počkali jsme si až do večera
21.04.2014 Když už jsme byli tak vysoko, byla by škoda, si neudělat nějaké fotky večerního New Yorku z výšky. Jak se začalo stmívat tak začalo přibývat lidí, kteří čekali na hezký západ slunce, ten byl nic moc, ale noční NY s Empire State Bulding je super, co?

Metro v New Yorku

Metro v New Yorku
21.04.2014 Metro v New Yorku je hodně staré a tak občas narazíte na různé zajímavosti. Třeba tato chodba, kterou jsme našli při přestupu z jedné linky do druhé. Musím ale nakonec uznat, že i to staré má své osobité kouzlo a na fotce vypadá dobře.

Museum of Natural history

Museum of Natural history
22.04.2014 Celý den jsme strávili v Americkém přírodovědném muzeu, jedná se o jedno z největších muzeí světa, bylo založeno už v roce 1869 a v jeho sbírkách je přes 30 mil. různých exemplářů z niž jen část je vystavena. Jedno celé podlaží patří prastarým živočichům v čele s obroskou kostrou Brontosaura.

Vycpaná zvířecí archa

Vycpaná zvířecí archa
22.04.2014 Celé přírodovědné muzeum je rozděleno do několika sekcí, které korespondují s jednotlivými světadíly. Každá sekce má pak i svou "vycpanou" archu, nebo-li ukázky zvířat v té oblasti žijících. Zvířata jsou vycpaná a zasazená do přírody v které žijí - takové Maroldovo panorama, ale v NY.

Historie severní a střední ameriky

Historie severní a střední ameriky
22.04.2014 Dost obsáhlá byla sekce, která se věnovala střední a severní Americe. Hodně exemplářů je zde také z doby Inků, ale taky z dob různých kmenů Indiánů. Docela mne také překvapilo, že i když byl všední den bylo tady úplně narváno.

Cestou kolem slavného radia city

Cestou kolem slavného radia city
22.04.2014 V muzeu jsme byli až do zavíračky, muzea se tady zavírají docela brzo, už v 18:00 jsme byli na ulici. A jelikož jsme byli blízko centra tak jsme se zašli podívat k známému baráku Radio City Music Hall, kde vlastně v roce 1932 odstartovala slavná muzikálová éra.

Umění na Manhattanu

Umění na Manhattanu
23.04.2014 Předpověď dnes hlásila polojasno a větrno s teplotou kolem 10 stupňů a tak jsme naplánovali prohlídku Metropolitního muzea umění. Zjistili jsme, že za jeden den se to nepřeberné množství uměleckých děl nedá stihnout. Najdete zde staré egyptské kresby, ale i obrazy Rembrandta.

Augustus Gaius Octavius

Augustus Gaius Octavius
23.04.2014 Zajímavá socha z doby vlády římského císaře Augustuse, který vládl v době 27 před n.l. až do roku 14 n.l. Tak nějak si Augustus vypadal a nedovedu si ani představit jakou taková socha má hodnotu a takových podobných děl je v muzeu na miliony.

Najdete zde i evropské umění

Najdete zde i evropské umění
23.04.2014 Celé jedno křídlo muzea je věnováno evropskému umění. V této sekci je zastoupeno mnoho děl, která kdysi byla součásti vybavení hradů, zámků a kostelů - asi jako tato zajímavá socha kněží, který si drží vlastní hlavu.

Obrazů tam bylo ....

Obrazů tam bylo ....
23.04.2014 Asi nejvíce v celém muzeu bylo obrazů, každá část muzea měla svou sekci obrazů, která byla rozvěšena v mnoha sálech. Vystaveny jsou obrazy světových mistrů za nevyčíslitelné hodnoty, mě ale zaujal tento obraz domácího alchymisty.

We never forget

We never forget
24.04.2014 Nikdy nezapomeneme - toto heslo je napsáno snad na každém rohu a každý Američan ho vyslovuje. Myslím tím u památníku na 11.září u Světového obchodního centra. Tento pán zasvěceně povídal jak se to všechno stalo a co se dělo poté.

Doubledecker pro pejsky

Doubledecker pro pejsky
24.04.2014 Dvoupatrový kočárek pro domácí mazlíčky si nechala vyrobit starší Američanka, která se procházela ulicemi dolního Manhattanu. Pejskové byli očividně spokojení a koukali po kolemjdoucích, kteří si je fotili.

Výlet trajektem na Staten island

Výlet trajektem na Staten island
24.04.2014 Staten Island je další částí New Yorku, je to doopravdy ostrov, je trochu mezi turisty opomíjený a dostat se na něj můžete díky trajektu z Manhattanu a nebo pak autem z New Jersey. Trajektem jezdí většina turistů, jede se kolem sochy svobody a z ostrova je takovýto pěkný výhled na Manhattan.

Socha svobody

Socha svobody
24.04.2014 Hlavní atrakcí celého New Yorku je bezesporu Socha svobody, která je postavena na malém ostrůvku kousek od Manhattanu. Dostanete se k ní dvěma způsoby, buď využijete trajekt na Staten Island a pojede kousek kolem a nebo turistickou lodí, která Vás zaveze přímo k soše.

Klasika New Yorku

Klasika New Yorku
24.04.2014 Ukazatele směru a ulic jsou velice jednoduše rozlišitelné od jiných metropolí. Ze začátku sice trochu tápete, ale když si na to zvyknete, bude pro Vás orientace v MY mnohem jednoduší. Tento ukazatel je focen kousek od Wall street a na rohu slavné Broadway street, která je plná muzikálů a divadel.

Směrem do oblasti Red Hook

Směrem do oblasti Red Hook
25.04.2014 Red Hook je odlehlá část Brooklynu, v minulosti tu byly jen přístavní doky a množství skladů. Lidí tady moc nebydlelo, ale to se změnilo, dnes je to čtvrť obývaná spíše umělci, kteří zde mají galerie a obchody. Subway sem taky nejezdí a tak od nejbližší zastávky to máte tak 1 km pěšky.

Umělci, ale i podívíni

Umělci, ale i podívíni
25.04.2014 Kromě umělců tady musí bydlet i dost podivínů. Tento barák, na kterém jsem vyfotil cedule, byl celý poset různými věcmi. Kromě těchto cedulí tam byl třeba houpací kůň, panenka, velká maketa mečouna, kolo od auta a jiné artefakty. Je ovšem pravda, že barák svítil už z dálky a tak je na mnoha fotkách z Red Hook.

Stará odložená auta

Stará odložená auta
25.04.2014 Red Hook byl také plný starých amerických aut, jen tak stály na ulici a nebo za plotem u baráků a některé už byly orezlé a mnohdy i zarostlé plevelem. Jediné toto vypadalo udržovaně a stálo zato si ho vyblejsknout.

Red Hook byl plný grafiti

Red Hook byl plný grafiti
25.04.2014 Asi nejzajímavější co jsme v Red Hook viděli bylo docela dost různých kvalitních grafiti. Toto co je na fotce se nám líbilo asi nejvíce i když zprvu jsme si ho skoro ani nevšimli. Bylo vytvořeno na plotě jednoho z vybydlených baráků a na fotce vypadá skoro jako umělecké dílo od neznámého autora.

Subway - nejlepší varianta dopravy

Subway - nejlepší varianta dopravy
26.04.2014 První den jsme byli z metra v New Yorku zcela vyřízeni. Subway, jak se tady metru říká, je ovšem na cestování po New Yorku nejlepší, nejrychlejší a hlavně nejlevnější variantou. Pokud využíváte metro je potřeba si zvyknout na různé lidi, někteří si nahlas povídají, jiní zpívají, další tančí a v čem někteří chodí ani nemluvě - vlastně jezdit metrem je takový vizuální zážitek.

Flatron na rohu 5 av. a Broadway

Flatron na rohu 5 av. a Broadway
27.04.2014 Poslední celý den, který jsme trávili v New Yourku bylo hezky polojasno, mraky lítaly po obloze značnou rychlostí a tak s pomocí dlouhého času jsem si šel vyfotit dva nejhezčí mrakodrapy v NY - první je Flatron Building na rohu 5 avenue a Broadway.

Je to vůbec v New Yorku?

Je to vůbec v New Yorku?
27.04.2014 V celém New Yorku a to včetně Manhattanu je docela hodně kostelů. V kontrastu moderních výškových budov vypadají zvláštně a nenápadně. Některá místa pak vypadají jako by ani nebyly focené v NY.

Empire State Bulding

Empire State Bulding
27.04.2014 Symbol New Yorku, po dobu více jak 40-ti let to byla nejvyšší budova Světa - slavnostní otevření proběhlo 1.5.1931 a je postavena ve stylu art-deco. Na vrcholu - ve 102 patře je dnes oblíbená vyhlídková plošina na kterou se deno-denně stojí fronty. Rozloučení s New Yorkem v americkém stylu.